מחשבון שערי המרה

מחשבון שערי המרת מטבע - מהיר, קל ומדויק. בדקו מה שער היורו היום, המירו שקל ליורו ויורו לשקל בקלות.

EUR אירו

ILS שקל חדש

חשב

השער עדכני ל: May 22, 2024

המרת כספים ביוון: מדריך למטייל

יוון, עם ההיסטוריה העשירה, הים התכול והמטבח המענג שלה, מושכת מיליוני תיירים מדי שנה. כדי שהמבקרים יוכלו להפיק את המרב מהחוויה היוונית שלהם, הבנת הדינמיקה של החלפת כספים היא חיונית.

מטבע ביוון (המרת שקל ליורו)

יוון משתמשת באירו (€), המקוצר כ-EUR. מטבעות מכונים ‘סנט’ ומגיעים בערכים של 1, 2, 5, 10, 20 ו-50 סנט. שטרות נייר מגיעים ב-5, 10, 20, 50, 100, 200 ו-500 יורו.

האירו (€), המקוצר כ-EUR, עומד כאבן הפינה של המערכת הפיננסית של יוון מאז אימוצה בינואר 2002. שינוי זה סימן אבן דרך משמעותית עבור יוון, והעיד על השתלבותה בכלכלה הרחבה יותר של גוש האירו. לפני המעבר הזה, המטבע הוותיק של יוון היה הדרכמה היוונית, מטבע עם שורשים שניתן לייחס לתקופות קדומות. הדרכמה, על גלגוליה השונים, הייתה מרכזית בזהות הכלכלית היוונית במשך אלפי שנים. החלפתו באירו הייתה חלק מההתחייבויות של יוון במסגרת אמנת מאסטריכט, שקבעה קריטריונים למדינות החברות באיחוד האירופי לאמץ את האירו כמטבע שלהן.

איפה מחליפים כסף?

בנקים: רוב הבנקים היווניים מציעים שירותי המרת מט”ח. הם אמינים ומספקים תעריפים תחרותיים. לערים מרכזיות כמו אתונה, סלוניקי והרקליון יש סניפים מרובים, אך בעיירות או באיים קטנים יותר, שעות העבודה עשויות להיות מוגבלות.

חנויות המרת מטבעות (צ’ייניג’ים): אלה נמצאים בדרך כלל באזורי תיירות וערים גדולות. לעתים קרובות הם מפרסמים “ללא עמלה” אך עשויים להציע תעריפים פחות נוחים מבנקים.

שדות תעופה ונמלים: יש דלפקי החלפה, אבל מומלץ להחליף כאן סכום קטן בגלל תעריפים גבוהים יותר.

כספומטים: הם מפוזרים באופן נרחב ברחבי יוון. רוב הכספומטים מקבלים ויזה, מאסטרקארד וכרטיסים גדולים אחרים. הם מספקים דרך נוחה להשיג מזומן, אך שימו לב לעמלות הן מהבנק היווני והן מהבנק הביתי שלכם.

כרטיסי אשראי ותשלומים דיגיטליים

כרטיסי אשראי כמו ויזה, מאסטרקארד ואמריקן אקספרס מקובלים באופן נרחב, במיוחד באזורים עירוניים וביעדי תיירות פופולריים. עם זאת, באזורים מרוחקים או במפעלים קטנים, טוב להחזיק מזומנים בהישג יד.

באשר לתשלומים דיגיטליים, שירותים כמו Apple Pay, Google Wallet ו-PayPal צוברים פופולריות, אך שוב, הקבלה שלהם עשויה להשתנות.

טיפים למטיילים

הימנע מסחיבת סכומים גדולים: ליתר ביטחון, כדאי להימנע מסחיבת סכומי מזומן גדולים. חלקו את הכסף שלכם ושמרו אותו במקומות שונים.

הודע לבנק שלך: לפני הנסיעה, הודע לבנק שלך להימנע מחסימות כרטיסים בלתי צפויות עקב עסקאות בחו”ל.

בדוק שערי חליפין: השערים יכולים להשתנות. שימוש באפליקציות או אתרים יכול לעזור לך להישאר מעודכן.

חסוך כמה יורו ליציאה: זה שימושי לשמור כמה יורו עבור הוצאות של הרגע האחרון או חטיפים בשדה התעופה.